Pisanie prac licencjackich

Pisanie prac licencjackich wspaniale rozwija pod względem intelektualnym, Politechnika Wrocławska jest z pewnością miejscem, gdzie można studiować wiele rozmaitych, ciekawych kierunków. Aby dokonywać lepszych życiowych wyborów, w poniższym tekście przeanalizujemy polski rynek pracy. Przedstawione tu zostaną profesje, na które obecnie czeka największa ilość ofert pracy. Warto znać trendy, które występują na polskim rynku pracy.

Obecnie najbardziej poszukiwani są pracownicy sprzedaży. Rozmaicie się ich obecnie określa: doradca finansowy, doradca klienta, przedstawiciel handlowy, czy też handlowiec. Niezależnie od tego, jak dane stanowisko się nazywa – zadanie jest zawsze takie samo: sprzedaż. Zaletą pracy w sprzedaży jest brak konieczności posiadania konkretnego wykształcenia oraz teoretycznie nieograniczone zarobki. Wady pracy w handlu to spora presja na wynik, stres oraz częsta rotacja pracowników.

Bardzo duża ilość ofert jest obecnie widoczna dla ekspertów od informatyki. Zwłaszcza programistów. Obecnie szacuje się, że brakuje ok. 40 000 programistów. W całej Europie brakuje ok. 500 0000 programistów. Potrzebni są programiści rozmaitych języków programowania. Najwięcej ofert jest dla programistów PHP, najlepiej zarabiają zaś programiści Java. Branża informatyczna jest najlepiej rozwijającą się branżą w Polsce. Konkurować z nią może jedynie branża transportowa.

Na miejscu trzecim są wykwalifikowani pracownicy fizyczni. Tacy pracownicy to np. kucharze, spawacze, murarze, kierowcy ciężarówek itd. Przykładów takich specjalizacji można wręcz mnożyć. Popyt na tych pracowników jest spowodowany przez emigrację oraz zapaść kształcenia zawodowego. Wielu wykwalifikowanych pracowników fizycznych zarabia pieniądze, o których absolwenci wielu studiów mogą wręcz marzyć. Wniosek jest taki, że czasem lepiej mieć konkretny fach w ręku, niż byle jakie studia.

Pisanie prac licencjackich, a polski rynek pracy. Rozważania

Pisanie prac licencjackich bardzo rozwija studentów pod względem intelektualnym. Nie gwarantuje ono jednakże sukcesu na rynku pracy. To, co teraz się obecnie liczy to konkretne umiejętności i praktyka. Po licencjacie najlepiej
iść po prostu do pracy, a pracę magisterską pisać w trybie zaocznym. Dzięki temu od razu na bieżąco będziemy wiedzieli, czy to czego się uczymy, ma jakąś wartość, czy też nie. “Nauczycielem wszystkiego jest praktyka” – jak to mawiał Juliusz Cezar.

Pisanie prac licencjackich, a polski rynek pracy. Subiektywna analiza.

You May Also Like

Dodaj komentarz