Politechnika Wrocławska

Politechnika Wrocławska jest uważana przez wielu ekspertów za jedną z najlepszych uczelni w Polsce. Co więcej, przoduje wśród tych typowo o charakterze technicznym. Sami studenci i absolwenci dają bardzo wysokie noty Politechnice Wrocławskiej i polecają ją swoim młodszym kolegom i koleżankom.

Warto jednak podkreślić, że zdecydowana przewaga na tej uczelni jest studentów płci męskiej. Nie jest to zaskakujące, porównując te wyniki z pochodzącymi z innych uczelni technicznych;. Mężczyźni zdecydowanie bardziej interesują się tego typu kierunkami aniżeli kobiety. To oni mają bardziej ścisłe umysły a kobiety humanistyczne. Ta zależność determinuje wybór konkretnych uczelni oraz kierunków.

Nie jest to nowość, taka tendencja jest obserwowana od dawna. Można powiedzieć, że z czasem nieznacznie się to zmieniło i kobiety trochę chętniej wybierają uczelnie techniczne. Jeżeli chodzi o różnego rodzaju tendencje, to kobiety również dużo chętniej piszą prace inżynierskie i prace magisterskie. Mężczyźni mają z tym zdecydowanie większy problem, a najbardziej chodzi tutaj o przelewanie konkretnych myśli na papier.

Za to z większą łatwość przychodzi im wykonywanie projektów praktycznych w różnego rodzaju programach. Kobiety znów z tym mają duży problem.

Politechnika Wrocławska – refleksje nad kierunkami.

Politechnika Wrocławska ma wiele ciekawych kierunków. Warto zwrócić szczególną uwagę na informatykę. Jest to kierunek wyjątkowo perspektywiczny. Szacuje się, że w Polsce brakuje już 50 000 programistów. W przypadku Unii Europejskiej będzie około 1 miliona wakatów. Zapotrzebowanie na programistów jest więc olbrzymie i będzie jeszcze większe. Świat przechodzi obecnie rewolucję związaną z internetem oraz kryptowalutami.

Administracja jest kierunkiem zbyt ogólnym. Płace w budżetówce bardzo często są   niskie. Wyższe stanowiska wymagają nie tylko kompetencji, ale również odpowiednich znajomości. Studiowanie kierunków chemicznych w Polsce jest bardzo ryzykowne. Ofert pracy chemików lub fizyków jest jak na lekarstwo. Najwięcej obecnie ofert pracy jest dla pracowników sprzedaży oraz informatyków.

Bardzo potrzebni są również wyspecjalizowani pracownicy fizyczni tacy jak murarze, spawacze oraz kierowcy tirów. Ukończenie studiów nie gwarantuje sukcesu zawodowego. Być może w przyszłości będziemy musieli się przekwalifikować.
Bezpłatne ogłoszenia

Politechnika Wrocławska jedną z najlepszych uczelni w Polsce

You May Also Like

Dodaj komentarz