Tematy prac inżynierskich z Informatyki są bardzo często zaawansowanymi projektami informatycznymi. W poniższym opracowaniu przedstawimy parę koncepcyjnych zagadnień na tego typu pracę dyplomową.

Tworząc dowolną pracę naukową, warto wiedzieć, jaki jest komercyjny potencjał zagadnienia, którym się zajmujemy. Jak mawiał Jan Kulczyk (najbogatszy niegdyś Polak), aby osiągnąć sukces w biznesie, warto ustawić siebie na pozycji prekursora. Na pewno bardzo ciekawą technologią, która ma interesujące perspektywy, jest technologia Blockchain. Przykładowo możesz na swoją pracę inżynierską z Informatyki opracować projekt księgi wieczystej, która pomijałaby notariusza oraz sądy. Osoba, która umie programować pod Blockchain, już dziś może liczyć na bardzo dobre wynagrodzenie.

Jak pokazują wszystkie trendy, handel detaliczny będzie ustępować handlowi elektronicznemu. Na swoją pracę inżynierską możesz więc stworzyć autorski projekt sklepu internetowego, który wykonasz w technologii Magento. Już dzisiaj istnieje spory popyt na programistów PHP, którzy potrafią tworzyć sklepy internetowe oparte na frameworku Magento. Tego typu praca inżynierska może być więc dla Ciebie świetnym wstępem do branży e-commerce.

Kolejnym bardzo ciekawym projektem na pracę inżynierską z zakresu Informatyki, jest projekt autorskiej aplikacji mobilnej. Aplikacja ta może usprawniać jakiś biznes bądź pomagać w danym hobby. Przykładowo może to być aplikacja, zawierająca ulubione cytaty danego użytkownika, lub też aplikacja, która będzie porównywać ceny danych produktów. Możliwości jest tutaj wiele i liczy się ciekawy pomysł.

Poniżej prezentujemy parę innych, bardzo ciekawych tematów na pracę inżynierską z zakresu Informatyki. Jak wiadomo, w nauce jest potrzebna nie tylko pasja, ale również odpowiednia inspiracja.

Ciekawe tematy prac inżynierskich z Informatyki

Projekt programu antywirusowego wykorzystującego sieć Blockchain.
Aplikacja mobilna zawierająca popularne gry logiczne.
Autorski projekt sklepu internetowego z suplementami diety wspierającymi pracę mózgu.
Projekt bazy danych dla sieci prywatnych ośrodków zdrowia.
Aplikacja mobilna badająca ogólny stan zdrowia.
Wykorzystanie rzeczywistości wirtualnej do nauki jazdy samochodem.
Serwis internetowy rozwijający umiejętność szybkiego czytania.

Tematy prac inżynierskich Informatyka – jak wybrać najlepszy?

Tematy prac inżynierskich z Informatyki są na pewno bardzo zróżnicowane. Najlepiej wybrać takie zagadnienie, które nie tylko Ciebie pasjonuje, ale również takie, które daje Tobie konkretne perspektywy biznesowe bądź też naukowe. Jeśli oba te warunki zostaną spełnione, to na pewno znajdziesz w sobie olbrzymią motywację, do tworzenia swojego projektu informatycznego. Jak mawiał Donald Trump “bez pasji nie masz energii, a bez energii nie masz nic”.

Tematy prac inżynierskich z Informatyki – ciekawe inspiracje

You May Also Like

Dodaj komentarz